1963'te başladı.

Theo FÖRCH Bir Vida işletmasi kuruyor.

VİDA

Theo FÖRCH efsanevi motor üreticisi NSU’de iyi ücretli bir mühendis olarak, ümit verici bir pozisyondaydı.

Fakat Kochertürn’de bir çiftçinin oğlu olma fikrinden kurtulamıyordu: Eğer daha çok araba üretilirse, o zaman oto tamir atölyelerinin işleri de aynı oranda artacaktı. İhtiyaçları olan vida ve diğer küçük parçalara talepte çoğalacaktı. Theo FÖRCH önceden fark ettiği bu şansı yakalamak için yeterince hırslıydı.01.01.1963 yılında THEO FÖRCH OHG adında küçük bir vida işletmesi kurdu.

İlk firma merkezi: Kochertürn’de aile çiftliğinin bir ahırıydı. Bu ahır, depo aynı zamanda da büro olarak kullanılıyordu. Maalesef ısıtmalı değildi. Theo FÖRCH ve meslektaşları için zor zamanlardı. Her malzeme geri dönüştürülür, her gelen ambalaj toplanır ve tekrar kullanılırdı. Kuruluşun çevresindeki filosu aslında traktörün kardeşi ağırlıklı oluşuyordu. Metanet ise FÖRCH'ün anahtarıydı. Fakat fatura giderek kabarıyor, vidalar alıcılarını buluyordu. Rakamlar en başından beri kalın puntolarla yazılıyordu.

Her şeyin başladığı, çokta uzak olmayan ahır zamanından, bugün uluslararası başarılı bir gurubun merkezidir. 2.000’ü dışarıda(dış ülkelerde) 3.250 çalışanı, 23 ulusal şirket ve 175 milyon Euro Almanya’dan olmak üzere, yaklaşık 440 Milyon Euro cirosu bulunmaktadır. Bu bilgiler büyük bir başarının hikâyesidir.

2007 yılında Theo FÖRCH’e Baden-Wüttemberg tarafından ülke ekonomisine örnek hizmet olarak tanınan Ekonomi Madalyası verildi.